Týden hokeje se vydařil

24.01.2020 07:28

Ve středu 22. 1. 2020 od 16 hodin se na zimním stadionu v Rosicích uskutečnila náborové akce Pojď hrát hokej. Akce se konala v našem klubu již počtvrté a zúčastnilo se jí celkem 25 dětí.
Jako první přišla na řadu registrace, kde děti obdržely dárky včetně nového reprezentačního dresu. Všechny děti i rodiče byli natěšené na led a tak místo prezentace, která má být jako první před samotným bruslením, hned všichni pospíchali na ledovou plochu, snaha organizátorů byla marná, děti si prostě chtějí hrát. Děti v repre dresu s krásně vyplněnými jmény se hned zapojili do programu, který trenéři připravili.
Děti měly možnost zúčastnit se různých her, projíždění slalomu, chytání bublin z bublifuku, závody mezi překážkami. Poté si děti zahrály hokej a ke konci akce si vyzkoušeli nájezdy na dva brankáře z naší hokejové přípravky. Některým dětem byl věnován individuální přístup. Ale těch bylo méně jelikož velká část dětí, kteří na akci přišli, každou sobotu chodí na školičku bruslení. To vše pod vedením čtyř trenérů z našeho klubu. Současně probíhal na druhé straně ledu pod vedením trenérů přípravek ukázkový trénink přípravky s představením minihokeje a dalších prvků.
Cílem bylo ukázat, že při hokeji je spousta srandy. Že se mohou dostat do skvělého kolektivu a poznat nové kamarády. A také rozvíjet nové pohybové dovednosti.
Po ukončení tréninku na ledě jsme všechny rodiče pozvali do šatny, kde jsem prezentaci udělali. Zaznělo zde představení našeho klubu a mládežnického hokeje, a také něco více o sportu, který rodinám nabízíme, a jaké hokejové vybavení je k dispozici. Rodiče měli velký zájem a diskuze se docela protáhla, prezentaci vedl Vladimír Kozárek a pro případné dotazy byl k dispozici i šéf mládeže Petr Coufal.
Podle ohlasů a vyjádření rodičů, kteří přivedli své děti, byla akce vydařená. Rodiče také projevili zájem účastnit se hokejové školičky a postupně se připojit k hokejové přípravce našeho klubu. Poděkování patří všem, kdo se na přípravě a realizaci této akce podíleli.
HC Zastávka z.s.