S VelMezem doma jenom bod

18.11.2018 18:29

HC Zastávka – HHK Velké Meziříčí „B“  4 : 5 SN (0:1,1:2,3:1, 0:0 – SN 0:1)

Branky HC: Lesonický 2, Šedý, Stromecký – asistence Burian, Kozárek, Fiala, Šedý

Branky HHK: Štěpánek, Šoukal, Chlubna, Smejkal – asistence Střecha 3, Pokorný, Štěpánek 2, Burian, samostatný nájezd Kudláček

Vyloučení: 5:4 využití: 0:2

Hráno na ZS v Rosicích, díváků 30

Rozhodčí: Sibera, Dvořák, Mezlík

Od začátku utkání se hosté prezentovali sebevědomým výkonem, dobře bruslili, aktivně napadali a nedávali domácím prostor k jejich hře. V 10 minutě se dostali Štěpánkem do vedení a první třetinu vyhráli 0:1. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Domácí se nemohli dostat do tempa, naopak hosté byli vždy o krok vpředu a když jim domácí nabídli svou nedisciplinovaností minutovou přesilovku 5:3, tak jí nepohrdli. Autorem branky byl Šoukal. Minutu na to se prosadil Chlubna a hosté vedli 0:3. Domácí hráli v útlumu a hosté kralovali. Až dvě minuty před koncem třetiny se prosadil Lesonický a snížil na 1:3. Tak skončila druhá třetina. Ve třetí třetině nic nenasvědčovalo na změnu. Hosté si svou aktivní hrou vytvářeli šance a jen díky Vybíralovi v domácí brance žádnou neproměnili. V polovině třetiny se přece jen domácí probudili. Vytvořili si tlak a výsledkem byla branka Šedého na 2:3. Hosté odpověděli bleskově využitou přesilovkou a Smejkal jim vrátil dvoubrankové vedení. Domácí to nevzdali a po brankách Lesonického a Stromeckého vyrovnali na 4:4. Tento stav vydržel až do konce třetí třetiny. Za zmínku stojí vstřelena branka hostů. Naštěstí pro domácí a bohužel pro hosty padla až po zaznění sirény. V prodloužení branka nepadla, i když hosté hráli přesilovku při vyloučení Soběského. Domácí se ubránili a tak o zisku druhého bodu rozhodly nájezdy. V nich rozhodl o spravedlivém rozdělení bodů hostující Kudláček.

Sestavy:

HC: Vybíral - Fišer, Fiala, Soběský, Burian, Kliner – Šedý, Lesonický, Provaz, Jelínek, Stromecký, Švestka, Bednář, Kozárek, Gejdoš

HHK: Štourač – Bradáč, Pokorný, Smažil, Burian, Střecha –  Tichý, Štěpánek, Chlubna, Smejkal, Šoukal, Vrána,  Kudláče, Tůma, Barák