Prohra ve VelMezu

22.10.2019 07:39

HHK Velké Meziříčí B -  HC Zastávka 4:2 (2:0;1:1;1;1), branky Tichý, Dundálek, Vrána, Štěpánek, asistence Libor Střecha 2, Kudláček 2, Pokorný, Hubl – Fišer, Šedý, asistence Jelínek 2, Lesonický, Bednář, vyloučení 4:7, využití 2:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Ladislav Sobotka – Jan Mareček, Václav Kacetl, 32 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí.

Brankami v první a poslední minutě orámovali domácí hokejisté výhru nad svým soupeřem.

Už po 22 vteřinách šli do vedení zásluhou Tichého, kterému přihrávali Pokorný a Libor Střecha. Libor pak měl podíl i u druhého gólu HHK, v páté minutě vyzval ke skórování Dundálka, jenž využil přesilovou hru. Až do konce úvodní části byli meziříčští lepším týmem, ale na stavu utkání už se to nijak neprojevilo. Zastávka nehrála vůbec špatný hokej, avšak její útočné akce končily u domácího brankáře. Druhá třetina nabídla kromě přesilovek vyrovnanou hru a až do její poloviny se neměnilo ani skóre. Ve 29. minutě domácí využili svoji druhou početní výhodu po střele Martina Buriana, asistence si připsali Hubl a Jiří Kudláček. O dvě minuty později vrátil hosty do zápasu Fišer, jenž si počkal nepokrytý u pravé tyčky, nahrávali mu Jelínek s Lesonickým. Poslední část začali hosté náporem ve snaze alespoň srovnat stav utkání. Ve 45. minutě jim zvýšil naději Šedý, který snížil na 3:2,

v akci jako pře kopírák při jejich první brance se na to tom podíleli Jelínek s Bednářem. Zastávka poté pokračovala v tlaku do útočného pásma a vyrovnání viselo ve vzduchu.  Největší příležitost dostali v 57. minutě, kdy šli domácí do tří a hosté hráli přes minutu přesilovku 5:3. Meziříčští se ale ubránili a 11 vteřin před koncem definitivně rozhodl Štěpánek. Před prázdnou bránu mu přihrál Jiří Kudláček, když  ještě Zastávka zkoušela power - play.