Prohra brankou v poslední vteřině utkání

10.03.2019 16:58

HHK Velké Meziříčí B - HC Zastávka  4:3 (2:1;1:2;1:0),

branky HHK: Rašner 2, Štěpánek, Peterka, asistence Jiří Kudláček 2, Rašner, Chlubna, Smejkal, Šoukal, Štěpánek, Pokorný

branky HC: Mikule (Stromecký,Jelínek), Fišer (Lesonický,Mikule), Mikule (Soběský), v

yloučení 5:6, navíc proti HHK nařízeno TS za hákování a proti Zastávce rovněž TS za sekání, obě neproměněna, využití1:0, v oslabení 0:0,

rozhodčí Fiksa, Krásný, Štětina, poměr střel 29:38, 34 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí.

V úvodní části měli více ze hry hostující hráči a také svého soupeře přestříleli. Na skóre ji však vyhráli ti domácí. Snad z první kloudné akce HHK dal jejich úvodní gól Štěpánek, v šesté minutě mu nahrávali Jiří Kudláček a Rašner. Ve 13. minutě využili domácí hokejisté přesilovku 5:3 zásluhou Peterky, asistovali mu Smejkal a Chlubna. Při této pokračující početní výhodě si však nechali ujet hráče Zastávky a po faulu na něj měli hosté výhodu trestného střílení. Jeho exekutorovi však při pokusu o zakončení sjel kotouč z hole. V 16. minutě byl už střelec Zastávky přesnější. Po přihrávkách Jelínka se Stromeckým snížil na 2:1 Mikule. Přesně opačný průběh měla prostřední třetina. Lepším týmem byli ti z Meziříčí, kteří se častěji dostávali před Vybíralovu branku, ale výsledný efekt z toho nebyl žádný. A tak přišel zákonitý trest. Ve 34. minutě, kdy se podařilo hostům na delší čas zatlačit domácí do vlastního pásma, dvěma slepenými brankami srovnali stav zápasu. Úspěšnými střelci byli Fišer a Mikule, přihrávali Lesonický s Mikulem a Soběský. V poslední části se pak hrál vyrovnaný hokej, kdy se už oba týmy více věnovaly obranné činnosti, ale vyložených brankových příležitostí ubývalo. Každý ze soupeřů však jednu vynikající šanci přeci jenom získal. Nejprve meziříčští dostali ve 48. minutě možnost trestného střílení, ale naložili s ní stejně špatně jako hosté. Ještě lepší možnost k rozhodnutí zápasu měla Zastávka. Od poloviny 57. minuty hrála 90 vteřin přesilovku 5:3, ale domácí se zuby nehty ubránili. Vyrovnané utkání tak spělo k vyrovnanému konci, 8,5 vteřiny před závěrem však vyhráli hokejisté HHK v útočném pásmu vhazování, puk se od Pokorného přes Štěpánka dostal k Adamu Rašnerovi, který v poslední vteřině šťastnou střelou zavěsil.

sestava HC: Vybíral - Fišer, Soběský-Vyhnalík, Burian - Šedý, Lesonický, Barák-jelínek, Stromecký, Mikule-Švestka,Provaz,Gejdoš