22.02.2020 21:22

HC Zastávka vyhrál ve Velké Bíteši a zajistil si tak účast v play-off.

HC Spartak Velká Bíteš B - HC Zastávka 2:4 (1:2;1:1;0:1),

branky Budín 2, asistence Urbánek –

branky HC: Lesonický (Šedý,Burian), Šedý (Fišer), Šedý (Fišer,Fiala), Sedláček (Stromecký, Provaz)

vyloučení 3:1, navíc Urbánek (Bíteš) 10 minut OT za nesportovní chování, využití 0:0, v oslabení 0:0,

rozhodčí Tomáš Balcar - Jiří Hromádka, Michal Kašpar, 36 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

Hosté přijeli pro minimálně dva body, které by jim zajistily postup do play-off, a tomu i přizpůsobili hru. Zodpovědně bránili a nedávali domácím žádný prostor v jejich obranném pásmu. Sami se rychlými kombinacemi dostávali před domácího brankáře Chadimu, kterého už ve třetí minutě z bezprostřední blízkosti překonal nejdříve Lesonický a v deváté minutě Šedý. Ovšem o dvě minutý později snížil přesnou střelou Budín a hosté viditelně znejistěli. Ve druhé třetině po skvělé přihrávce Fišera vstřelil svoji druhou branku Šedý a zdálo se, že si hosté už vítězství pohlídají. Pět minut před koncem druhé třetiny se opět rozjel Budín a znovu snížil na rozdíl jedné branky. Do třetí třetiny domácí vstoupili s odhodláním získat první body v sezóně, ale velmi jistého Vybírala se jim už překonat nepodařilo. Navíc Sedláček již z počátku třetí třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek a to už hostům stačilo, aby si nejen vítězství, ale i postup do play-off pohlídali.

Sestava: Vybíral (Bašus) -Fišer,Fiala - Vyhnalík,Švestka - Lučivňák,Burian -Šedý,Lesonický,Bednář - Provaz,Stromecký,Sedláček